Jak zafinancovat koupi družstevního bytu?
Markéta Vašatová06. listopad 2018

Jak zafinancovat koupi družstevního bytu?

Pokud kupujeme družstevní byt, tak to znamená, že na nás je převeden družstevní podíl a s ním spojená členská práva a povinnosti. Nejste tedy vlastníky bytu, kteří jsou zapsaní do katastru nemovitostí.

Pro koupi je pro nás důležité, zda-li:

Nastane po 1. 10. 2018 hypotéční Armagedon?
Markéta Vašatová17. září 2018

Nastane po 1. 10. 2018 hypotéční Armagedon?

Momentálně rozšiřujeme naši působnost i do Pardubického kraje. Máme radost z naší nové spolupráce s finančním odborníkem Pavlem Holomkem. Pavel je specialista na hypotéky a pojištění. Na naši žádost pro Vás sepsal tento článek s vysvětlením, co se bude dít hypotečním trhu po 1.10.2018. Pavle děkujeme za sdílení tvých zkušeností.

Jak zabezpečit byt a dům před odjezdem na dovolenou
Markéta Vašatová17. červenec 2018

Jak zabezpečit byt a dům před odjezdem na dovolenou

Prázdniny už jsou v plném proudu a téměř každý míří za rekreací někam pryč. Krom poloprázdných měst a hořících termínů v kancelářích to ovšem znamená i největší žně pro zloděje. Dle policejních statistik se v průběhu letních prázdnin počet vloupání do bytů a domů každoročně zvyšuje. Připravila jsem si proto takový krátký seznam pro všechny, kteří chtějí před odjezdem za odpočinkem svůj domov důkladně zabezpečit, a vyhnout se tak nepříjemnému překvapení po návratu.

2018 je mých 10 let v realitách
Markéta Vašatová09. duben 2018

2018 je mých 10 let v realitách

Tomáš Kučera, majitel vzdělávacího institutu Chytrý makléř, mě a dalších 8 makléřů, pozval do nahrávacího studia, abychom se s ostatními podělili o své začátky v podnikání a o to, jak teď pracujeme a jak se nám daří. 

Bylo mi ctí, být mezi pozvanými účastníky. Byla to velmi zajímavá zkušenost. Sešli jsem se makléři ze všech koutů naší republiky.

Jaký je trh s půdou v České republice?
Markéta Vašatová08. březen 2018

Jaký je trh s půdou v České republice?

Často se stává, že se nám ve schránce objeví dopis, který nás vyzývá k opravdu „výhodnému“ prodeji půdy. Na trhu se totiž objevuje stále více spekulativních nezemědělských investorů, jenž se zabývají hromadnými odkupy půdy.

Jsou jejich nabídky skutečně tak „výhodné“?

Jak se pronajímají byty v Paříži. Vzali jsme si příklad.
Markéta Vašatová14. únor 2018

Jak se pronajímají byty v Paříži. Vzali jsme si příklad.

Nejsem zájezdový tip. Vždy když někde cestuji, chci poznat „pravý život“. A tak když jsme cestovali Paříží, dařily se nám postupně zjišťovat různé informace o bydlení. Musím tedy říct, že jsou lidé v Paříži o hodně skromnější „na metry“ než my.

Paříž patří s Londýnem k nejdražším evropským metropolím na bydlení. Tudíž např. spolubydlení s „cizími“ lidmi v bytě je časté, normální jsou také garsonky o velikost 18 m².

POZOR!!! Hlásí se daň z nemovitých věcí
Markéta Vašatová20. leden 2018

POZOR!!! Hlásí se daň z nemovitých věcí

Do konce ledna 2018 je potřeba podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2018. Ano, podává se dopředu a je důležité, jak jste na tom byli se stavem nemovitostí k 1.1.2018.

Veškeré důležité informace najdete v našem videu.

10 let služeb pro Vás
Markéta Vašatová12. leden 2018

10 let služeb pro Vás

Vážení,

chtěli bychom se s Vámi podělit o velkou radost. Letos je to přesně 10 let, co jsme začali poskytovat naše služby.


S Vámi zažeháváme teplo domova, pomáháme investovat, přestavovat, inzerovat, právně ošetřovat, úředně zapisovat, vzdělávat… Jsme tu pro Vás v rámci celého procesu od myšlenky, až po obrázek na stěně. Vážíme si Vaší důvěry, a proto bychom Vám chtěli poděkovat!

Přijďte s námi oslavit tento významný mezník na výstavu obrazů. Těšíme se na Vás 4. února na vernisáži, která proběhne na Náplavce v Hradci Králové.Výstava potrvá do konce března.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím