2D půdorys
Super User 12. listopad 2020

2D půdorys

Někomu stačí fotky, pro druhé je podstatné, jestli se jim do bytu vejdou např. postele pro tři děti či piáno. Důležitá je tedy srozumitelná dispozice a orientace v prostoru, kterým směrem jsou okna a co je a není průchozí. Na místě jsou i přesné rozměry. Naprostým standardem jsou pro nás u každé prodávané i pronajímané nemovitosti „2D a 3D“ půdorysy.

V běžné inzerci půdorysy schází u většiny inzerátů. Z našich zkušeností víme, že klienti nejsou často schopni z fotek rozpoznat průchodnost místností a zda jim např. nemovitost dispozičně vyhovuje pro jejich rodinnou situaci a  počet osob v domácnosti. Přijdou tak do nemovitosti a ihned zjistí, že  yt jim nevyhovuje. Zbytečně se pak vzájemně okrádáme o čas. 

S námi klienti přesně vědí rozměry jednotlivých místností. A i díky půdorysům přicházíme na prohlídku pouze s lidmi, kteří jsou o dispozici nemovitosti maximálně informováni a mají už i představu, kde by třeba mohl být dětský pokoj a kde pracovna. Nestane se nám, že někdo odejde po dvou minutách, protože si neuvědomil, že ten pokoj je průchozí a nedá se to změnit.