JAK VYPADÁ SPOLUPRÁCE S NÁMIPŘI BEZPEČNÉM NÁJMU

Realitní kancelář

Náš klient, pronajímatel


První společná schůzka

Řekneme, jak funguje naše služba, co vše pro Vás můžeme udělat, jak Vám odlehčíme a převezmeme péči o Vaši nemovitost.

Pokud se Vám to líbí, řeknete nám, co máte na srdci, dotazujete se, aby Vám vše bylo jasné a sdělíte nám představu o Vašem ideálním nájemci.


Dohoda o spolupráci - hledáme nájemníka

Zabezpečíme profesionální prezentaci, inzerci, provádíme prohlídky se zájemci, prověřujeme jejich bezdlužnost a vybíráme do Vaší nemovitosti toho nejvhodnějšího.

Vy jste v pohodlí domova, prohlídek se účastnit nemusíte – je to na Vás, dostáváte od nás informace o průběhu prohlídek a jednání s klienty.


Vybrali jsme pro Vás vhodného nájemníka

Nájemce je slušný, prověřený, nekonfliktní, pracující, nemá dluhy, je to prostě člověk, který se hodí do Vašeho bytu.

Pokud chcete nájemníka vidět, popovídat si s ním a odsouhlasit ho, potkáme se u nás v kanceláři, ale většinou to necháváte na nás.


Podepisujeme nájemní smlouvu

Nájemce podepíše nájemní smlouvu, zaplatí vratnou jistotu, první nájem, všemu rozumí a je připraven se stěhovat do Vašeho bytu. Nájem platí na účet správce (každý měsíc jej pravidelně kontrolujeme) a správce poté posílá nájem Vám.

Pokud se s nájemníkem setkat nechcete, podepisujeme nájemní smlouvu na základě plné moci za Vás. Na Váš účet obdržíte vratnou jistotu a první nájem. 


Nájemník bydlí 1 měsíc

Po prvním měsíci nájmu, co se nájemci nastěhují, jsme v kontaktu, zajímá nás, jak se jim bydlí, jestli vše funguje a jsou spokojeni.

Dostáváte od nás report, abyste byli v obraze.


Kontrola v nemovitosti

Jednou za rok se objednáváme u nájemce na „kafe“, zkontrolujeme byt, pohovoříme o tom, zda-li je vše v pořádku a plánuje pokračovat v nájmu, jsme s ním po celou dobu nájmu v telefonickém kontaktu.

Dostanete vždy report o naší návštěvě či o situaci s nájemníkem.


Vyúčtování služeb a energií

Spočítáme vyúčtování a již s nájemcem řešíme přeplatky či nedoplatky, pokud je třeba navýšit zálohy, vypracujeme dodatek k nájemní smlouvě a zajistíme jeho podpis.

Když Vám přijde vyúčtování, pošlete ho nám a o nic se nestaráte. Potom od nás dostatne informaci, jak nám to vyšlo.


Opravy a havárie 

Nájemce ví, že pokud v bytě cokoliv nefunguje, volá nám. Nejprve řešíme, kdo opravu platí. O všem Vás informujeme a vše společně konzultujeme.

Pokud opravu platíte Vy, schvalujete finanční rozpočet dodaný od našeho řemeslníka. Výhodou je, že se o nic nestaráte.


Výměna nájemníků

Jsme v obraze, s nájemníkem komunikujeme, víme, že chce odcházet z nájmu, podepíšeme dohodu o ukončení nájmu a začneme hledat nového nájemce, děláme prohlídky a ladíme termíny se současným a budoucím nájemcem.

Naším cílem je, abyste něměli žádnou proluku v nájmu, aby nájemci na sebe navazovali a nájem Vašeho bytu bez přestávky pokračoval.

Super User
19. září 2021