Dvougenerační bydlení v Libčanech

Libčany, Hradec Králové
Dispozice3+1
Výměra87 m2
PoznámkaRODINNÝ DŮM A VÝMĚNEK
K předáníIhned

Popis

přízemní dům 3+1 (87 m²) * dům k demolici 2+kk (61,5 m²) * stodola * garáž * studna s užitkovou vodou * velký pozemek * ZŠ, MŠ a praktický lékař v místě

Základní informace

GARÁŽ2 DOMYZAHRADA
PŮDAPŮVODNÍ STAVK REKONSTRUKCI
Dům více

Stav domu a rekonstrukce:

Obě nemovitosti jsou v původním stavu. 

Přízemní dům byl postavený v roce 1910 a přestavovaný k bydlení v roce 1964, následně probíhaly dílčí rekonstrukce (topení, okna, fasáda, injektáž zdiva). Stavba je v technickém stavu odpovídajícímu jejímu stáří, pro bydlení současného standardu vyžaduje rozsáhlejší rekonstrukci. Velký otevřený půdní prostor s okny do štítu nabízí možnosti k dalšímu rozšíření užitné plochy, krov je dostatečně vysoký. 

Menší starší dům je určený k zásadní rekonstrukci, podle majitelky spíše k dočasnému užívání a pak k demolici.

Dispozice:

Přízemní dům: vstupní chodba, koupelna s vanou, WC, komora, kuchyň, obývací pokoj a dva samostatné pokoje (jeden průchozí).

Menší dům: vstupní chodba spojená s koupelnou (vana), pokoj a pokoj s kuchyňským koutem. Dům je bez klasického WC, k dispozici je v domě jen suché s přístupem ze dvora.

Parametry:

Obvodové zdivo, stropní nosníky a příčky jsou cihlové. Střecha sedlová, bez izolace, střešní krytina na domě je pálená taška. Stavba není zateplená, je opatřena fasádou. 

Inženýrské sítě:

Dům je napojen na veřejný vodovod, plynovod a vedení elektřiny 220V, 380V. Splaškové vody svedeny do žumpy, dešťové vody a voda z umyvadel do septiku s přepadem. Během případné rekonstrukce už bude možné se napojit na veřejnou tlakovou kanalizaci. Na pozemku se nachází studna s užitkovou vodou (dlouhou dobu nepoužívaná, musela by se zprovoznit). 

Vytápění a ohřev vody:

Vytápění domu zajišťují krbová kamna, lze využít i ústřední vytápění na tuhá paliva a kombinovaný plynový kotel. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Orientace:

Okna samostatných pokojů v obou domech jsou orientovány na jihozápad.

Podlahy:

Podlahy jsou betonové (jako izolace byly použity dřevotřískové desky, PVC), v koupelně, na WC, v chodbě a v komoře kryty dlažbou.

Okna:

Okna jsou původní, dřevěná špaletová.

K domu náleží:

Garáž a hospodářská stavení pro další využití – řezárna, sklad paliva, zahradní techniky, kol, dílna aj.  

Další užitečně informace:

Příjezd k nemovitostem je po zpevněné cestě z hlavní silnice. Na parcele zaparkují i 4 auta. 

 

Další fotografie Vám rádi zašleme e-mailem. Na pozemku je možné zajímavě spojit dvě generace bydlení. 

Lokalita více

 

Obec Libčany leží 7 km západně od Hradce Králové a 5 km na jihovýchod od zámku Hrádek u Nechanic. Žije zde cca 900 obyvatel. Jedná se o velice malebnou lokalitu mezi lesy a ovocnými sady.

Je zde dobrá občanská vybavenost (moderní základní a mateřská škola, ordinace praktického a zubního lékaře, pošta, obecní úřad, lékárna, vinárna, obchod, jídelna, restaurace, knihovna, kostel, hřbitov). Je zde i široké sportovní vyžití (např. fotbalový klub hrající druhou nejvyšší krajskou soutěž). Dopravní dostupnost zde zajišťuje pravidelná linka autobusu.

Z větších firem zde působí Zemědělské družstvo Libčany, společnosti Central Sticks a.s., Simo, s.r.o. a Rykov Libčany s.r.o. či Bonsaicentrum Libčany.

Pozemek více

 

Celková plocha pozemku 1832 m², z toho zastavěná plocha 300 m². Pozemek je rovinatý obdélníkového tvaru a kompletně oplocený. Výhodou pozemku je klidná poloha, mírný svah, dobré oslunění a menší zahrádka.

Potřebujete vědět více? Jsme tu pro vás

Bc. Markéta Vašatová

773 123 092
Kontaktujte nás

Náš názor

Náš názor text

Odesláním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů.

Názor technika

Názor technika text

Odesláním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů.

Propočet financí

Propočet financí text

Odesláním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů.

Kontaktujte nás

Preferovaný kontakt
Odesláním tohoto formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím